ukazatel stavu paliva

Interier, sedačky, palubní deska ...
Moderátor:miki21
Uživatelský avatar
Twisster
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 22.03.2008 15:19
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od Twisster » 17.10.2010 14:33

Len sa mi zdá že som tu niekde o tom čítal, ale nie som si istý možno sa mýlim.. :D :D
Tu sa o tom Bobesh zmienil že ho nemá a má palubák.
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... ko#p492799
Focus 1.6 16v 2008 hatchback Panter black
Obrázek

Uživatelský avatar
malond
Junior
Junior
Příspěvky: 490
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od malond » 19.10.2010 22:46

Tak jsem dnes zkousel tu diagnostiku pres palubni desku a kontrolka se fakt rozsvitila. Nechapu ale teda, proc se nerozsviti, kdyz otocim klickem. Ale krome ni, se pri testu rozsvitily jeste dalsi dve kontrolky a to sice automaticka prevodovka (O/D OFF) a tempomat. Ty se take pri klicku nerozsvicuji a ani jednu z tech veci nemam.
V kolika km do dojezdu se vam rozsvicuje kontrolka? Ja ji jeste svitit nevidel a podle palubaku jsem mel do dojezdu napr. 30km

Uživatelský avatar
Twisster
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 22.03.2008 15:19
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od Twisster » 21.10.2010 19:36

Mne sa rozsvecuje ale neviem v kolko km do dojazdu lebo nemám palubák :D
Focus 1.6 16v 2008 hatchback Panter black
Obrázek

Uživatelský avatar
jakub.sampon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: 19.12.2009 23:22

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od jakub.sampon » 13.12.2010 22:09

malond píše:Tak jsem dnes zkousel tu diagnostiku pres palubni desku a kontrolka se fakt rozsvitila. Nechapu ale teda, proc se nerozsviti, kdyz otocim klickem. Ale krome ni, se pri testu rozsvitily jeste dalsi dve kontrolky a to sice automaticka prevodovka (O/D OFF) a tempomat. Ty se take pri klicku nerozsvicuji a ani jednu z tech veci nemam.
V kolika km do dojezdu se vam rozsvicuje kontrolka? Ja ji jeste svitit nevidel a podle palubaku jsem mel do dojezdu napr. 30km
to jsme na tom stejně před týdnem jsem tankoval 7 litrů tudíž ujedu 100km a na palubáku jsem měl ten den dojezd 20km po natankování to samé,po ujetí 20km,sem měl na palubáku 0km a furt sem jel,jinak najel jsem dneska 97km a myslíš že se mi kontrolka rozsvítila?ani náhodou vůbec to nechápu lidi,a když otočím klíčkem do polohy 2 tak se mi vůbec nerozsvítí hladové oko ,nerozumim tomu,dneska jsem pro jistotu jel natankovat.... :wallbash:
Obrázek
Golfík III 1.9tdi 66kw
Ford Focus 1.8tdci 85kw SUPER KÁRA KTERÁ VÁLÍ JEHÁÁÁ :-) PRODÁNO
Obrázek
+Ford Fiesta (1.4) 2004

Uživatelský avatar
malond
Junior
Junior
Příspěvky: 490
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od malond » 13.12.2010 22:52

Nejlepší k tomu je, když se ještě zasekne splávek a neukazuje dojezd ani palubák :D Naštěstí mám skoro pořád plnou nádrž, takže se toho, že by mi někde došla šťáva, nebojim, ale stejně mě to štve :wallbash: Nechápu potom, na co tam ta kontrolka vůbec je

Uživatelský avatar
jakub.sampon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: 19.12.2009 23:22

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od jakub.sampon » 14.12.2010 07:31

malond píše:Nejlepší k tomu je, když se ještě zasekne splávek a neukazuje dojezd ani palubák :D Naštěstí mám skoro pořád plnou nádrž, takže se toho, že by mi někde došla šťáva, nebojim, ale stejně mě to štve :wallbash: Nechápu potom, na co tam ta kontrolka vůbec je
myslíš si,kdybych si koupil novej plovák že problémy zmizí?

edit://

Tak jsem dneska na chvili uvedl své auto do servisního režimu,a nechal jsem si rozsvítit všechny kontrolky na palubce a ejhle! tzv"hladové oko" mám na palubce,takže dle mého amatérského názoru neni hold zapojeno...jinak by svítilo když bych měl dojezd jen 30km co si myslíte ostatní? Jinak ještě se chci zeptat neví někdo k čemu slouží ta zelená kontrolka?jak je u ní ten bílí otazník na obrázku?díky! Jinak nechápu proč se mi nerozsvítila kontrolka dveří+ kontrolka pásu řidiče...

PS:když by někdo chtěl dát auto do servisního režimu a též zkontrolovat všechny kontrolky napište :)
Přílohy
PA270660.JPG
PA270658.JPG
Obrázek
Golfík III 1.9tdi 66kw
Ford Focus 1.8tdci 85kw SUPER KÁRA KTERÁ VÁLÍ JEHÁÁÁ :-) PRODÁNO
Obrázek
+Ford Fiesta (1.4) 2004

Uživatelský avatar
Twisster
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 22.03.2008 15:19
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od Twisster » 16.12.2010 22:41

Tak niekde som čítal že ked máš palubák od výroby tak hladové oko nesvieti, neviem asi to Henry nepovažoval za potrebné ked ti palubák ukazuje dojazd ale kto si dorábal palubák tak samozrejme to oko má pokial si ho teda sám neodpojil ale načo by to robil :)
Focus 1.6 16v 2008 hatchback Panter black
Obrázek

Uživatelský avatar
pzi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2223
Registrován: 31.10.2009 20:39
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od pzi » 22.12.2010 08:43

jakub.sampon píše:
malond píše:Nejlepší k tomu je, když se ještě zasekne splávek a neukazuje dojezd ani palubák :D Naštěstí mám skoro pořád plnou nádrž, takže se toho, že by mi někde došla šťáva, nebojim, ale stejně mě to štve :wallbash: Nechápu potom, na co tam ta kontrolka vůbec je
myslíš si,kdybych si koupil novej plovák že problémy zmizí?

edit://

Tak jsem dneska na chvili uvedl své auto do servisního režimu,a nechal jsem si rozsvítit všechny kontrolky na palubce a ejhle! tzv"hladové oko" mám na palubce,takže dle mého amatérského názoru neni hold zapojeno...jinak by svítilo když bych měl dojezd jen 30km co si myslíte ostatní? Jinak ještě se chci zeptat neví někdo k čemu slouží ta zelená kontrolka?jak je u ní ten bílí otazník na obrázku?díky! Jinak nechápu proč se mi nerozsvítila kontrolka dveří+ kontrolka pásu řidiče...

PS:když by někdo chtěl dát auto do servisního režimu a též zkontrolovat všechny kontrolky napište :)
K té zelené kontrolce, měla by to být automatická převodovka.
C max 1.8 flexifuel titanium
Fiesta 1.4 Ghia
Škoda Rapid spaceback 1.0tsi 81kw
Bol Ff1 combi St 170
Bol Ff1 combi tddi colorado
Bol Ff1 sedan

Uživatelský avatar
Scooby
Junior
Junior
Příspěvky: 461
Registrován: 05.10.2009 22:19
Bydliště: Praha

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od Scooby » 04.01.2011 18:45

Me sviti automaticka prevodovka a jeste zhaveni ale hladovy oko a rucka ani tuk 8) myslim pri diagnostickym testu..

Normalne taky ne..asi bych s tim mel neco delat :|
-
Obrázek
"Ford Focus MK I Collection Edition" - 195/55 R15 Continental PremiumContact2 - 185/65 R14 Sava Eskimo S3+

Uživatelský avatar
Scooby
Junior
Junior
Příspěvky: 461
Registrován: 05.10.2009 22:19
Bydliště: Praha

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od Scooby » 12.01.2011 20:01

Opraveno :ble2:
-
Obrázek
"Ford Focus MK I Collection Edition" - 195/55 R15 Continental PremiumContact2 - 185/65 R14 Sava Eskimo S3+

Uživatelský avatar
IluminatorCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 17.09.2011 19:23
Bydliště: Plzeň

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od IluminatorCZ » 15.10.2011 19:16

Zdravím, jsem celkem čerstvým majitelem FoFo1 a mám dotaz ohledně hladovýho oka. Z předešlých vozů jsem zvyklý že oko ze začátku probliklo v ostřejších zatáčkách, potom častěji až se rozsvítilo trvale. U Focusu se mi kontrolka rozsvíti většinou taky po projezdu zatáčkou , ale už svítit zůstane. To je běžné ,nebo jde o závadu ? Podle obsahu příspěvků jsem pochopil že Focus co se týká ukazatele stavu paliva asi nebude patřit mezi nejspolehlivější !
Díky za každou odpověď :bravo22:
Ford FOCUS 1,8 GHIA ,85 kW, 1999.

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13084
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: ukazatel stavu paliva

Příspěvek od miki21 » 15.10.2011 19:24

Ukazatele stavu paliva si někdy žijou svým osobitým způsobem.Nejlepší je to vyzkoušet.Do kufru kanystřík s benzínem a jezdit až to začne cukat.Pro jednou se to palivové čerpadlo určitě neposere.Poznamenat si kdy začlo svítit a kdy začlo cukat.Nebo jezdit pořád s plnou. :mrgreen:
PS:taky se mi rozsvítí a pak už nezhasne (až po natankování)Není to jak u Š 120,tam to blikalo v každé zatáčce.
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Odpovědět

Zpět na „Interier“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti