problem so zavesenim? II

Odpovědět
Uživatelský avatar
omik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

problem so zavesenim? II

Příspěvek od omik » 07.03.2007 11:21

Mal som taku malu koliziu.Pri vyhybani sa jednemu cloveku, co mi nedal prednost som bohuzial pravym prednym kolesom v relativne vysokej rychlosti vybehol na obrubnik.
Ten clovek samozrejme odisiel, resp. nezastavil, vsak sme sa netrafili.

Ja som si to odniesol na prvy pohlad znicenou pneumatikou a diskom (nastastie zimny plechac). Ale ked som dal dole koleso a vymienal ho, tak som si vsimol, ze zavesenie (taka ta tyc, nad ktorou je pruzenie a tlmic) je mierne sdeformovana. Nema kruhovy prierez, ale je tam jemna deformacia. Na pondelok som objednany do servisu na kontrolu a nastavenie geometrie. Samozrejme ich necham pozriet sa aj na celu napravu (na pohlad som nenasiel nic okrem toho zavesenia) ale chcel by som sa spytat, ci je ta deformacia rovno na vymenu, alebo co mam cakat. Aby mi tam zase nechceli robit nieco co nie je potrebne....

Na riadeni nie je citit nic, fofo je stabilny aj pri rychlostiach cez 150, drzi smer, ziadne vibracie, zda sa, ako ze sa nic nestalo. Teda geometria bude asi hodne nacata, ale to by som bol moc rad, keby to bolo len to...

Vdaka za akukolvek radu/nazor.

PS: idem do Ford Valousek v Prahe
Ford Mondeo 2011 Titanium S, 2.0TDCi (120kW), panther black
ex: FoFo2 Ghia 5hatch, 1.6 TDCi (80kW), tonic blue, +eibach pro kit 

Uživatelský avatar
Vlada
Nováček
Nováček
Příspěvky: 131
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlada » 08.03.2007 17:08

Mě se stalo něco podobnýho kolem jsem vjel do díry (hoooodně hluboký) odnesla to tyč řízení + tlumič... byl ohlej, což šlo vidět až po rozebrání... vyměnili tyč a oba tlumiče... tak snad dopadneš líp
FOCUS 1.6i 16V 74kW 1999 5-dv. GHIA RED PEPPER
Obrázek

Mondeo 2.0 TDCI 96KW kombi, 2004, Ghia, Tonic - nejporuchovější auto v rodině :/
Obrázek

Uživatelský avatar
omik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omik » 08.03.2007 17:26

Vlada píše:Mě se stalo něco podobnýho kolem jsem vjel do díry (hoooodně hluboký) odnesla to tyč řízení + tlumič... byl ohlej, což šlo vidět až po rozebrání... vyměnili tyč a oba tlumiče... tak snad dopadneš líp
no snad ano. necham sa prekvapit, len by som tam nerad narazil na niekoho strasne iniciativneho, kto by chcel vymienat aj to, co vymienat netreba....
Ford Mondeo 2011 Titanium S, 2.0TDCi (120kW), panther black
ex: FoFo2 Ghia 5hatch, 1.6 TDCi (80kW), tonic blue, +eibach pro kit 

Uživatelský avatar
ihrdlick
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2046
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: problem so zavesenim? II

Příspěvek od ihrdlick » 03.07.2009 12:18

Tady to týpek vůůůbec neřeší !!!

Poškozené kolo
Obrázek
1.6i 2000*Facelift*16"*EA*DIGI KLIMA*BC*PA

Odpovědět

Zpět na „Focus - podvozek 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů