Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
DannyM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30.04.2008 15:36
Bydliště: Nitra

Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od DannyM » 11.05.2008 23:30

Mala rada ako zautomatizovat stahovanie okna na strane spolujazdca, kedze u FF C-max vybavy Trend nie je tzv.jednodotykove ovladanie okna.
Kedze sa v elektronike moc nevyznam, resp,vobec, pomohol som si jednotkou EW-310 od Jablotronu, ktora okna ovlada a po dojazdoch sama vypne (zisti zvyseny odpor a vypne rele).
Moj navod v podstate sluzi len na pripojenie tejto jednotky. Mimochodom cena je cca 680,- Sk, cize byoko 530 Kc, co nie je velky peniaz a preto nechapem preco to uz vyrobca nemontuje standardne - sice chapem...za Ghiu nas osklbe viac. :wink:
Navod:
- dole tapacirung
- odpojte konektor od spinaca a spredu uvidite bielu, taku zapadku, alebo co to je - malym srobovakom ju treba vybrat a tym sa uvolnia jednotlive piny
- srobovacik zasunte zozadu medzi piny a konektor a pojdu kable aj s pinom vybrat - pozor len pin c.1 a 7 (tenky fialovo-zlty a tenky fialovo-biely) od motorceka okna (podla obrazka)
- musite opatrne otvorit tie piny a vybrat z nich kable - budete ich potrebovat
- modry kabel (na EW310 - podla obrazku) spojite pomocou "dutinky", alebo "cokolady" s tenkym fialovo-bielym (od motora okna)
- zeleny kabel (na EW310 - podla obrazku) spojte s tenkym fialovom-zltym (od motora okna)
- rozobrate piny nasadte na biely a hnedy kabel (od EW310)
- biely zasunte do pozicie 7 a hnedy do pozicie 1
- pomocou rychlosvorky napojte hruby zeleno-biely (konektor spinaca) na cerveny (na EW310)
- pomocou rychlosvorky napojte cierny (konektor spinaca) na cierny (EW310)
- zaizolovat a osadit (prilepit) EW-310 nad motorcek okna (dla obrazka)
- a hura okno frci automaticky-jednodotykovo hore aj dole a aj od vodica a aj od spolujazdca
Snazil som sa to popisat prehladne (je to hlavne pre amaterov-kto sa vyzna zapoji si sam aj bez navodu), ale ak bude dotaz, napiste mi-vysvetlim.
Vela stastia.... :wink:
p.s. upravoval som aj okno vodica, aby slo aj hore aj dole-pomocou EW-310, len som to nenafotil ja tatar....bolo to zlozitejsie, musel som rozobrat povodnu elektroniku-plosak pod spinacmi...
Přílohy
DSC_0057.jpg
DSC_0068.jpg
DSC_0065.jpg
DSC_0060.jpg
DSC_0058.jpg
Ford Focus C-Max 1.8 125k 2004

Uživatelský avatar
Jasio
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5805
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jince, Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od Jasio » 11.05.2008 23:52

Sakra Danny to je dobrý. Ještě, že to mám, jinak bych se na těch drátech asi oběsil. :lol:
Je Ford Kuga 1.6EB, 110kW Titanium 11/12
Je Ford Focus C-Max 2.0i, 107kW Ghia 02/05
byl Ford Focus Combi 1.6i, 74kW Ghia 02/99
Obrázek
Obrázek

TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od TripleJay » 12.05.2008 00:06

Supr DannyM :P
Co ale mne prekaza viac, ze aj na strane vodica je impulzne len smerom dole, dost by mi bodlo aj smerom hore... Na to by sa slo tiez nejak takto postupne ci to vykoumane nemas?
Vdaka

Edit: Najprv som to nedocital do konca :oops: Takze si spravil aj impulz hore u vodica, to je super... Ja ako uplna elektrikarska lama bez vybavenia a vedomosti to asi nezvladnem, co? :roll: Nakolko si z NR mozno by si mi to vedel za nejaku peknu sumu spravit?? Ci uz chcem vela, hehe :oops: :lol:

DannyM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30.04.2008 15:36
Bydliště: Nitra

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od DannyM » 12.05.2008 08:37

To Jasio:
Moc nechybalo, a obesil som sa na tych kabloch aj ja....a este keby si videl ten chaos na strane vodica....a letovanie priamo do plosaka....hotova sranda :D
A keby som sa neobesil ja, obesila by ma asi manzelka :wink: , 1 a pol tyzdna som premeriaval a skusal a spekuloval ako to cele zapojit (nie som elektrotechnik)...jazdil som bez tapacirungu s visiacimi kablami 8O ...
Ale podarilo sa, dokonca som to aj cele poskladal naspat :wink: , a frci to dobre, len to chcem este skusit napojit na centralne zamykanie, aby to slo same hore po zamknuti, tak, ako je to u vas co mate Ghiu....(ticha zavist :D )
Ford Focus C-Max 1.8 125k 2004

Uživatelský avatar
tompec
Junior
Junior
Příspěvky: 264
Registrován: 25.04.2008 19:45
Bydliště: Ostrava, F-M

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od tompec » 12.05.2008 08:59

Kurňa to je fakt dobré :idea: Ale na to bych si netroufnul :cry:
FoFo Combi FL08 Trend, 1,6 Duratec 74 kW/100 k, 04/08, Red Colorado
Škoda Fabia Clasic Plus, 1,2 47 kW, 07/04, červená Cordoba
Citroen AX
Obrázek

Uživatelský avatar
victor
Junior
Junior
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2008 22:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od victor » 12.05.2008 09:02

to DannyM: to je super :!: :!: :!: :!: presne toto som chcel spravit, dokonca som pozeral presne tuto vecicku od jablotronu :lol: len som sa neodvazil do toho ist, nerozumiem tomu :oops:
aj ja to chcem :!: nemohol by si prosim ta popisat aj to vodicove okno?
Este sa chcem spytat ako to funguje, lebo tomu nerozumiem, cize mam od vyroby stvorpolohove tlacitko: 2 polohy dolu, stred, a jedna hore. Stlacenie dolu do prvej polohy otvara okno kym je tlacitko stlacene, stlacenie do druhej polohy otvori cele okno bez drzania (to je teda ta funkcionalita ktora chyba smerom nahor) a nahor sa zatvara len drzanim tej jednej polohy. Mozes mi prosim vysvetlit ako teraz funguje jednodotykove zatvaranie ked nainstalujes jablotron? podrzis dlhsie alebo ako?
dakujem :!:
Ford Focus II | 1.6 74kW | 5dv. | ChampionX | Panther Black (F3) | KN
Obrázek
Obrázek

DannyM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30.04.2008 15:36
Bydliště: Nitra

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od DannyM » 12.05.2008 09:19

To Tompec: neboj, ani ja som nevedel, ci to potom poskladam, ale vsetko som si zapisoval, aby som to pripadne vedel dat naspat do povodneho stavu
To Victor:
U vodica to bolo komplikovane, lebo tie spinace su osadene priamo na plosaku, na ktorom je aj cela elektronika jednodotykoveho stahovania okna smerom dole + spinac ovladania zrkadiel.
Teraz po uprave to frci tak, ze prva poloha smerom dole je "hlucha" a na druhu (staci "tuknut"-dat impulz) okno zleze samo dole-jasne, ze ked "tuknes" este raz, zastavi sa. Smerom hore rovnake, "tuknes" a frci hore, "tuknes" znova a zastavi sa.
U spolujazdca to bolo jednoduchsie, lebo tam je len prosty spinac, a ziadna povodna elektronika, ktoru bolo treba obist.
Ford Focus C-Max 1.8 125k 2004

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od misoo » 12.05.2008 18:56

DannyM: parada, klobuk dolu, velka vdaka !! :!: :)
O sebe pises ze si neni na elektriku, ale ked to citam a kukam, tak neviem prist co som ja... lama je prilis slabe slovo :lol: :oops:
Bol by si ochotny take spravit aj mne ? Samozrejme ze by som si vsetko + tvoju pracu poctivo zacvakal. Kolko to asi tak trva cele (PP a LP okno hore/dolu) ?
Moc dikes zatim :wink:

Uživatelský avatar
victor
Junior
Junior
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2008 22:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od victor » 12.05.2008 19:19

to DanyM: t.j. vo vodicovych dverach mas jednu jednotku a v spolujazdcovych dalsiu, t.j. 2 jablotrony? chapem to spravne? vdaka
Ford Focus II | 1.6 74kW | 5dv. | ChampionX | Panther Black (F3) | KN
Obrázek
Obrázek

DannyM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30.04.2008 15:36
Bydliště: Nitra

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od DannyM » 13.05.2008 09:19

To Misoo:
ked sa dohodneme mozme sa kludne na to mrknut...nerozmyslal som, ze by som si na to zalozil firmu :wink: , ale dal som to sem, lebo som si myslel, ze by tie okna mohli dakomu liezt na nervy, tak ako mne....
Este by som to rad prepojil s DO, aby sli po zamknuti same hore..
Inak cas je spolujazdcove, asi tak pol dna s prestavkou na kavu :wink: , a vodicove to neviem, lebo ja som to mal rozobrate asi 2 tyzdne kym sa na to prisiel, ako obabrat tu povodnu elektroniku....ale myslim, ze teraz ked viem ako na to..snad den by stacil.

To Victor:
Ano, mas pravdu-jedno okno-jedna jednotka EW-310, cize kazde zvlast, ale myslim, ze za tu cenu (cca 650 Sk za kazdu jednotku sa to vyplati).
Ford Focus C-Max 1.8 125k 2004

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od misoo » 13.05.2008 10:08

DannyM :
myslim si ze kazdy kto nema ghiu/titanium tak ho to riadne stve ! urcite by si sa tu s tym uzivim !! :mrgreen:
tak si to pekne nacvic, vysperkuj a potom ocakavaj natrest focusakov :mrgreen:

Uživatelský avatar
tompec
Junior
Junior
Příspěvky: 264
Registrován: 25.04.2008 19:45
Bydliště: Ostrava, F-M

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od tompec » 13.05.2008 14:40

Já jsem bohužel v záruce, ale myslím, že se teď u tebe dveře netrhnou :mrgreen:
FoFo Combi FL08 Trend, 1,6 Duratec 74 kW/100 k, 04/08, Red Colorado
Škoda Fabia Clasic Plus, 1,2 47 kW, 07/04, červená Cordoba
Citroen AX
Obrázek

TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od TripleJay » 14.05.2008 16:45

Este mi napadlo: to ze okno zleze samo u spolujazdca funguje aj z miesta vodica ked ho davam dole? Ide mi totiz o to, ci by sa to nedalo tak, ze by bol len jeden Jablotron vo vodicovych dverach a len z tade by si ovladal spolujazdcovo na impluz? Ci to je blbost... :oops:

DannyM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 30.04.2008 15:36
Bydliště: Nitra

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od DannyM » 14.05.2008 22:55

To nepojde....na jeden EW310 by sli obe okna rovnako....ale ani to by spravit neslo, bo kable k motorceku, ktore potrebujes pripojit do jednotky su v dverach, a navyse jednotka ak zisti zvyseny odpor vypne motor....a okna nechodia rovnako rychlo...takze jedno by sa uz spustilo a vyplo a druhe by bolo len v tristvrtke..trebars....ale to je teoria...kecam blbosti :roll: ..neslo by to...
Inak je to napojene tak, ze aj od spolujazdcovej strany a aj z vodicovej ide to spolujazdcove automaticky (jednodotykovo).
Kazdopadne treba dve jednotky EW310.
Ford Focus C-Max 1.8 125k 2004

TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zautomatizovanie okna na strane spolujazdca

Příspěvek od TripleJay » 14.05.2008 22:57

Jasne, chapem :oops: Uz mi je jasne vsetko, len nech je po zaruke 8) :lol:

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 12 hostů